G. Ilgūno jubiliejinis vakaras Nacionalinėje bibliotekoje

2006 m. kovo 29 d. Nacionalinės bibliotekos konferencijų salė buvo perpildyta svečių, atėjusių pasveikinti 70-metį švenčiančio Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataro, istoriko, keliautojo ir rašytojo Gedimino Ilgūno. Pirmasis kalbėjo poetas Jonas Kalinauskas, kuris perskaitė savo jubiliatui skirtus eilėraščius ir pačiais nuoširdžiausiais žodžiais apibūdino bendrų kelionių bičiulį. Nuo 1966 m. G. Ilgūnas su bendraminčiais kasmet atostogų metu vyko į iš anksto suplanuotas ekspedicijas pėsčiomis, dviračiais ar motociklu po Lietuvą, kitas valstybes, lankydamas su Lietuvos istorija susijusias vietas, jas fotografavo, filmavo, rinko medžiagą, kurią aprašė spaudoje.

Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signataras, rašytojas Romas Gudaitis savo kalboje pasidžiaugė, kad Nepriklausomybės kelyje sutiko puikų žmogų ir visapusišką asmenybę – Gediminą Ilgūną.

Renginyje jubiliatas su jauduliu padėkojo šviesios atminties tėvams, gimtinės Sasnavos žmonėms už galimybę kovoti ir realizuoti save įvairiose kultūros ir politikos srityse.

Sveikinimo ir įvertinimo žodžius G. Ilgūnui tarė Lietuvos keliautojų klubo prezidentas Algimantas Jucevičius, bibliografas Benjaminas Kaluškevičius, „Knygnešių ainių“ vadovė doc. Irena Kubilienė ir kt.

Panaudotos fotografijos – iš asmeninio Birutės Ilgūnienės archyvo.